انواع موتور قایق قابل نصب در قایقReviewed by یاماها موتور ایران on Dec 11Rating:

موتور قایق اوتبرد یا برون نصب (Outboard Engines)

موتور قایق اوتبرد در قسمت عقب قایق بصورت یک پکیج کامل متشکل از انجین ، سیستم انتقال قدرت و پروانه نصب می شود. اوتبرد قابل حمل است و همچنین اگر مجبور شدید آن را به تعمیرگاه انتقال دهید ، براحتی از قایق جدا خواهد شد.

موتور قایق اوتبرد در دو نوع دوزمانه و چهارزمانه تولید می شود. در موتور های دوزمانه سیستم روانکاری قطعات داخلی انجین توسط روغن مخلوط در سوخت مصرفی انجام میگردد. جدیدا موتور های دوزمانه مجهز به سیستم تزریق مستقیم سوخت (انژکتور) شده اند که آلودگی آنها 75% کمتر به نظر می رسد.

موتور قایق اوتبرد (برون نصب)

موتور قایق برون نصب (اوتبرد) نسبت به وزنی که دارند از قدرت بیشتری در مقایسه با موتور قایق درون نصب (اینبورد) برخوردار هستند.

موتور قایق اینبورد یا درون نصب (inboard motors)

در این مدل موتور در داخل کابین قایق قرار میگیرد و توسط یک شافت، پروانه را که در قسمت عقب و زیر قایق است را به گردش در می آورد. موتور استفاده شده در این مدل معمولا یک انجین اتومبیلی چهارزمانه است.

هدایت این نوع قایق های توسط فرمان پشت پروانه انجام میگیرد.

موتور قایق اینبورد inboard motor

انجین در داخل کابین قرار دارد و توسط یک شافت به پروانه بیرون قایق وصل شده است.

استرین درایو (stern drives)

این مدل را میتوان ترکیبی از دو مدل اینبورد و اوتبورد دانست چرا که انجین استفاده شده متعلق به سیستم اینبورد بوده و انتقال قدرت آن ماننده سیستم اوتبرد می باشد. یعنی موتور چهارزمانه خودرویی نصب شده در داخل قایق مستقیما به گیربکس بیرون قایق متصل شده است.

سیستم فرمان این قایق با گردش گیربکس به راست یا چپ میسر خواهد شد.

موتور قایق استرن درایو stern drive

موتور استفاده شده در این مدل بسیار کم صدا و کم مصرف است.